Počas augusta k nám zavítali obrazy autorky Tatiany Manďákovej.
Má 20 rokov. Výtvarnému umeniu sa venuje približne od piatich rokov, keď ju rodičia zapísali do ZUŠ, ktorú navštevovala približne 10 rokov.
Potom sa rozhodla venovať maliarstvu samostatne. Momentálne sa najviac zaoberá maľbou olejovkami na plátno a kresbou ceruzkou, pastelom alebo uhlíkom na výkres. "Najviac maľujem prírodu, čiže krajinky, kvety, alebo vtáky a portréty a postavy, obzvlášť rada maľujem tanečnice. Svoje obrazy celoročne vystavujem v Lekárni sv. Hildegardy, ktorá sa nachádza oproti Vodníkovi, Štúrovo námestie 12, tam sa momentálne nachádza väčšina mojich obrazov. Okrem výtvarného umenia sa venujem športu, najviac ma bavia bojové umenia, lukostreľba a jazda na koni."
Ak by Vás zaujal niektorý z jej obrazov, môžete ju kontaktovať na maily rainbow1tatiana2unicorn@gmail.com
V nedeľu 17. novembra 2024 sme sa opäť stretli na tradičnej spomienkovej túre na zrúcaninu Súľovského hradu, aby sme si pripomenuli tragédiu z roku 2008, keď počas búrky na tomto mieste zahynuli Zuzana a Samko Sýkoroví.
Centrum pre rodinu Trenčín sa v dňoch 20. a 26. novembra 2024 premenilo na priestor plný tvorivej energie a ručných prác. Uskutočnilo sa tu podujatie venované vyšívaniu, ktoré prilákalo nielen nadšencov výšivky, ale aj ľudí túžiacich po oddychu a relaxácii.
Už po piaty raz sme tento rok zorganizovali tradičný novembrový pochod sv. Martina, ktorý si získava čoraz viac priaznivcov. Napriek chladnému počasiu sme si 15. novembra užili krásny večer plný svetiel, radosti a dobrej nálady.
Na týždňovej plavbe „Otec a dcéra“ organizovanej Centrom pre rodinu Trenčín sa stretlo osem dvojíc otcov a dcér na dvoch plachetniciach, aby prežili dobrodružstvo na mori spojené s duchovným programom. Cieľom bolo upevniť vzťah medzi otcom a dcérou prostredníctvom spoločných aktivít, rozhovorov, modlitieb a vzácnych chvíľ v blízkosti prírody.
Počas uplynulého víkendu (19.10. - 20.10.2024) sa na Slovensku už po štvrtýkrát uskutočnil Program AMORIS, tentokrát na tému „Odpustenie: cesta od zranenia k jednote“. Tento rok prebehol program v 27 mestách naprieč Slovenskom, vrátane Trenčína, kde sa do neho zapojilo 16 manželských párov z rôznych farností Trenčianskeho regiónu.