Dňa 14.07.2018 sa o 14:30 uskutoční v Bratislave VII. ročník živej reťaze s názvom Hrdí na rodinu. PRIDAJTE SA AJ VY!
Pridite ukázať radosť z našich detí a tiež vďaku za všetkých otcov a mamy, ktorí sa deťom darúvajú. Mladí ľudia a rodiny opäť vytvoria živú reťaz, ktorá začne na Hodžovom námestí pred prezidentským palácom, kde začneme hudobným programom. Následne budeme pochodovať popred Úrad vlády do Medickej záhrady v červených tričkách s bielou potlačou a s nápismi:
MAMA A OTEC NAVŽDY
Pre deti chystáme prekvapenie, ktoré spraví radosť im a veríme, že aj ich rodičom. Pridite ukázať radosť z rodiny!
Čo si priniesť? Veľmi sa potešíme, ak prídete v červenom tričku! Kto by túžil po červenom tričku s nápisom "Mama a otec navždy", bude si ho môcť zabezpečiť asi pol hodinku pred zhromaždením. Je ich iba 600, takže, kto skôr príde, ten skôr melie. Pridite však dostatočne vopred, aby sa Vám ušlo.
Pochod ukončíme spoločným piknikom.
Verejne chceme vyjadriť, že:
Rodina je skutočne úžasná a výnimočná, lebo sa v nej rodia a najlepšie vychovávajú deti inde sa to lepšie nedá. Nič iné nie je také výnimočné a žiadne iné priateľské vzťahy sa rodine založenej manželstvom muža a ženy nevyrovnajú. Rodina si zaslúži výnimočné postavenie.
Motto: Príď posvietiť
Asociácia Otca mamu deťom prichystala v tento deň aj blok prednášok s názvom: "Manželstvo, dar deťom". Budete si môcť vypočuť manželov Baránkovcov a Gašperovcov, ktorí budú hovoriť o tom, aké to je vychovávať veľa detí. Odporúčam! Manželia Blahútovci nám prinesú koncert klasickej hudby. Pre katolíkov je zabezpečená sv. omša s príhovorom otca Mariána Kuffu. Kurz "Manželstvo, dar deťom" bude prebiehať v Kapucínskom kostole (cca 5 minút pešo od Hodžovho námestia) od 10:00 hod.
Viac info: www.hrdinarodinu.sk.
Centrum pre rodinu Trenčín vstupuje do III. fázy komplexnej obnovy svojich priestorov, ktorá je kľúčovým krokom k rozšíreniu a skvalitneniu služieb poskytovaných miestnej komunite. Táto fáza predstavuje prirodzené pokračovanie predchádzajúcich dvoch etáp, ktoré sa zameriavali najmä na stabilizáciu objektu a odstránenie technických nedostatkov budovy v historickom jadre mesta.
V dňoch od 10. do 16. februára 2025 sa v Trenčíne opäť konal Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento rok sa niesol v duchu motta "Beh na dlhú trať", čím sa symbolicky poukázalo na dôležitosť trpezlivosti, vytrvalosti a vzájomnej podpory v manželstve. Program bol opäť bohatý a ponúkol množstvo príležitostí pre manželské páry posilniť svoj vzťah a užiť si spoločný čas.
Dňa 15. februára 2025 sa Športové centrum M-SPORT na Ostrove v Trenčíne opäť stalo dejiskom výnimočného florbalového podujatia. Tretí ročník Rodinného florbalového turnaja prilákal 130 hráčov a 10 dobrovoľníkov, ktorí spoločne vytvorili sedem tímov s originálnymi názvami:
Manželstvo je skutočne behom na dlhú trať, no nie preto, že by to bola súťaž alebo zápas, ale preto, že si vyžaduje trpezlivosť, vytrvalosť a ochotu prekonávať prekážky spoločne. Nie každý deň je o radosti a ľahkosti, rovnako ako pri dlhom behu nie každé tempo je jednoduché. Sú momenty, keď sa cítite plní síl a všetko ide hladko, ale sú aj obdobia, keď vás čaká stúpanie alebo nepriaznivé podmienky. To, čo rozhoduje o úspechu, je vaša vôľa pokračovať a podpora partnera, ktorý kráča (alebo beží) vedľa vás.
Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.